عفونت قارچی دارید؟

عفونت ها قارچی از جمله مشکلات بسیار شایع در میان زنان بوده سه چهارم از زنان در طول زندگی خود به یکی از انواع آن حتما مبتلا میگردند و 40% از زنان نیز مکررا بازگشت عفونت ها را تجربه میکنند. این نوع عفونت ها معمولا به دنبال برقراری رابطه جنسی خود را نشان داده و متاهلین را بیش از مجردین به خود گرفتار میسازند.

تاکنون تصور میشد عامل عفونت قارچی و بازگشت مکرر آن در زنان ، مردان آلوده به عفونت میباشد که به دنبال برقراری رابطه جنسی ناقل قارچ ها بوده و زن را مدتها گرفتار آن میسازند. لیکن تحقیقات دانشگاه میشیگان امریکا نشان داده است که علت این موضوع صرفا برقراری رابطه جنسی با مردان آلوده نیست بلکه بدنبال سلسله پژوهش هایی معلوم گشته که این دسته از زنان افرادی هستند که بیش از سایر متد های ارتباط جنسی به سکس دهانی مشغولیت دارند.

 

صرف نظر از اینکه همسران ایندسته از زنان ، آلوده به عفونت جنسی باشند و یا نباشند ، صرف برقراری رابطه جنسی دهانی و تماس بزاق دهان با ناحیه تناسلی زن در عده ای از زنان که مستعد بروز آن هستند زمینه ساز عفونت قارچی در آنان میتواند باشد.

آنچه متخصصین معتقدند اینکه در ناحیه تناسلی زن قارچها در کنار سایر ترکیبات در حد و اندازه خاصی وجود داشته و زندگی میکنند لیکن شسته شدن این ترکیبات از طریق بزاق دهان ممکن است نوعی عدم تعادل مواد شیمیایی ناحیه تناسلی بوجود آورد که زمینه ساز عفونت های قارچی در زن گردند.

1 thought on “عفونت قارچی دارید؟”

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment